do kasy suma: 0,00 zł
 
Njaczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego w kosmetykach IR stosujemy bor ? Podobno jest szkodliwy.

Bor – posiada właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze. Wykazuje synergizm z krzemem, potęgując jego działanie. Ponadto stymuluje powstawanie witaminy D3, odpowiada za utrzymanie prawidłowej gospodarki wapniowo-magnezowej organizmu oraz zapobiega utracie kośćca związanej z osteoporozą i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Wspiera system immunologiczny i obronny organizmu, łagodzi objawy menopauzy. Działa również antynowotworowo. Niedobór boru w organizmie może mieć wpływ m.in.: na obniżenie potencjału intelektualnego, problemy z pamięcią, zaburzenia hormonalne, powstawanie wielu chorób (infekcje grzybiczne, wirusowe i grzybiczne, cukrzyca, łuszczyca, białaczka, rak piersi, rak prostaty). Zawartość boru w preparatach Invex Remedies jest niższa niż przyjęta norma i zalecane dobowe dawkowanie.

Dlaczego w kosmetykach IR używamy PVP ? Klienci uważają, że ten składnik jest szkodliwy a wręcz rakotwórczy.

PVP – poliwinylopirolidon jest substancją stosowaną powszechnie w farmakologii, kosmetologii i dezynfekcji. Stosowany jest między innymi w produkcji kropli do oczu. Jest substancją polarną dlatego używa się go do stabilizacji związków polarnych. Zastosowanie PVP w kontekście naszych preparatów pozostaje tajemnicą producenta.

Dlaczego w kremach ze złotem złoto jest na ostatniej pozycji ?

Warunkiem pierwszeństwa wpisu składników jest ich ilościowa objętość w kosmetyku. Ten składnik, którego jest najwięcej, występuje na początku składu. Składniki bazowe- niezbędne do wykonania kosmetyku, stanowią większość masy kosmetyku. Pozwalają na utworzenie odpowiedniej formy preparatu i na wprowadzenie do preparatu składników czynnych. Składniki czynne takie jak złoto są “pokarmem” dla skóry i decydują o efektach działania kosmetyków. Składników aktywnych jest zdecydowanie mniej w kosmetyku niż składników bazowych dlatego występują na końcu składu procentowego.

Co to jest monojonowość ?

Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej w postaci monojonów, zastosowano zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząsteczki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej tworząc kompleks cząsteczek obojętnych elektrostatycznie, które przechodzą przez błony komórkowe na zasadzie dyfuzji biernej. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka. Monojony złota 0,2 nm, srebra 0,2 nm i krzemu 0,24 nm zastosowane w produktach Invex Remedies są nie tylko kilkadziesiąt razy mniejsze od dotychczas stosowanych powszechnie nanocząsteczkowych substancji aktywnych, ale również nie mają tendencji do łączenia się w tzw. klastry – skupiska cząstek, dzięki czemu bardzo łatwo przenikają przez pory w błonach komórkowych skóry o średnicy od 0,7 nm do 1,0 nm.

Jak długo powinno się pić suplement z krzemem i borem w ciągu roku ? Czy należy robić przerwy ? Jak zbadać poziom krzemu w organizmie ?

Suplementacja krzemem powinna trwać ok 6 miesięcy w roku najlepiej 3 miesiące w okresie wiosennym i 3 miesiące w okresie jesiennym, aby wzmocnić i uodpornić organizm.

Jak długo powinno się pić suplement Zn-Cu-Mg oraz Zn-Cu-Cr ? Czy należy robić przerwy ? Jak zbadać poziom danych pierwiastków w organiźmie ? Czy firma Invex Remedies rekomenduje jakieś badanie na obecność tych pierwiastków ?

Jeśli jesteśmy w trakcie suplementacji krzemu musimy także przyjmować suplement Zn-Cu-Mg ponieważ krzem wypłukuje magnez, a magnez wypłukuje krzem z organizmu ( są to antagoniści ). Suplementy należy przyjmować minimum 3 miesiące .Jeśli przy stosowaniu suplementu z chromem czujemy metaliczny posmak w ustach to oznacza ze mamy go już nadmiar i trzeba zaprzestać jego przyjmowanie.

Składnik kremu Silor+B Ha – phenoxyethanol. Klient jest zdania, że jest to substancja niekorzystna dla naszego organizmu.

Phenoxyethanol jest substancja konserwującą, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu .Jest składnikiem dozwolonym w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.

Czym różni się nanocząsteczka od monojonu? Skąd pochodzi krzem używany w naszych produktach ?

Nanocząsteczka to twór o rozmiarze (mówimy tu o średnicy, bo cząstki nie mają raczej konstrukcji liniowej) od 2 do kilkuset, a nawet kilku tysięcy nanometrów. Przy czym warto zaznaczyć, że w handlu rzadko zdarzają się cząstki o rozmiarze 2 nm. Więc nie możemy stwierdzić , że nanocząsteczka jest tylko kilka razy większa od atomu. Hipotetycznie – objętość cząstki 2nm (2000pm) wynosi kilka (od 4 do 10, zależy jaką figurę uznamy za właściwą) nm sześciennych. Objętość atomu złota to około 0,012 nm. Więc różnica jest całkiem spora – od 400 do 1000. A jon, jak to jon – jest mniejszy od atomu ze względu na brak 3 elektronów (Au3+), więc dysproporcja będzie jeszcze większa. Ponadto jon posiada ładunek elektryczny, a nanocząsteczka jest obojętna, co w przypadku metali szlachetnych znacznie zmniejsza możliwość stymulowania syntez biochemicznych. Co do pochodzenia naszego krzemu. Naszym surowcem wyjściowym jest krzemień pasiasty z Gór Świętokrzyskich (najstarsze góry w Europie) pochodzący z jednej z najstarszych kopalni – z przed prawie 5 tysięcy lat (Krzemionki Opatowskie). Składa się on w 95% z krzemionki i w 5% z chalcedonu (odmiana krzemionki składająca się m.in. z kwarcu). Po obróbce laboratoryjnej wytwarzamy z tego krzem organiczny, lub nieorganiczny.

Srebro koloidalne staje się brązowe pod wpływem światła i promieni słonecznych. Nie jest zalecane stosowanie go na ciało rano lub przed wyjściem na słońce. Czy to samo dotyczy srebra monojonowego?

Tak. Srebro jest metalem lunarnym i zalecane jest stosowanie na noc. W przypadku kiedy zostanie zastosowany w dzień należy zrobić to minimum pół godziny przed wyjściem na słońce. Dodatkowo sugerujemy stosowanie filtrów słonecznych na dzień.

Pijąc rano na czczo czysty kompleks Zn-Cu-Mg, wywołuje on mdłości i dyskomfort. Czy mogą Państwo mi wyjaśnić fizjologiczny proces tej reakcji? Czy efekty są równie korzystne, jeśli przyjmujemy kompleks po jedzeniu zgodnie z sugestiami na opakowaniu?

Na etykiecie sugerujemy suplementację po posiłku, nie bez przyczyny. Cynk ma właściwości, które mogą powodować mdłości i dyskomfort w szczególności na czczo. Stosując się do zaleceń z etykiety czyli spożycie po posiłku ograniczamy do minimum dyskomfort a przyswajalność pozostaje na takim samym poziomie.

Na cukrzycę typu I polecacie kompleks Zn Cu Cr czy na cukrzycę typu 2 należy polecić raczej Zn Mn Cr ?

Jako podstawowe badanie zalecamy zrobić analizę pierwiastkową włosa. Badanie to pozwoli nam na oszacowanie proporcji pierwiastków w organizmie. Wówczas możemy dopasować suplementację do indywidualnych potrzeb. Z ogólnodostępnych informacji i statystyk możemy zasugerować suplementację : dwie jednostki mangan + jedna jednostka miedzi (czyli 2 miesiące suplementacji Zn-Mn-Cr i 1 miesiąc Zn- Cu- Cr).

Czy Silor + B można przyjmować w większych ilościach w celach leczniczych i w jakich przypadkach jest to wskazane?

Suplementację Silor+B stosujemy zgodnie z etykietą, zatem przyjmowanie większych ilości nie jest konieczne. Znane i zgłaszane są nam przypadki większej suplementacji ,nawet do 100 ml dobowo, po przebytej chorobie, urazie, złamaniu , operacji, długotrwałym stresie – zwiększenie ilości suplementu jest samodzielnym działaniem osoby na jej własną odpowiedzialność.

Który z kremów nadaje się do pielęgnacji cery tłustej, cery problematycznej ze stanami zapalnymi?

Do skóry tłustej można zaproponować pielęgnację kremem Silor+B + HA , ale nakładamy bardzo niewiele produktu. Do skóry problematycznej ze stanami zapalnymi proponujemy pielęgnację TYLKO I WYŁĄCZNIE srebrem w formie mgiełki: Ag 123 antybakteryjny tonik lub Ag 124 antybakteryjny płyn do twarzy i ciała

Czym różni się Ag123 od Ag124?

Ag124 – płyn do twarzy i ciała ze srebrem monojonowym został wzbogacony o krzem organiczny i bor. Takie połączenie wykazuje silne właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Oczyszcza skórę pozostawiając ją matową i ograniczając powstawanie zaskórników, dlatego nadaje się idealnie do skóry twarzy i ciała z problemem zwiększonego wydzielania sebum. Ag123 – tonik ze srebrem monojonowym oprócz srebra o właściwościach przeciwbakteryjnych przyspieszających likwidację zmian trądzikowych posiada alantoinę, która skutecznie łagodzi, koi i zmniejsza podrażnienia, dlatego przeznaczony jest nawet dla skóry delikatnej, wrażliwej i podrażnionej.

Czy można stosować w tym samym czasie co biochelat Zn Mn Mg oraz Silor + B + J, czy też są jakieś przeciwwskazania?

Dla jak najlepszej wchłanialności rekomendujemy odstęp czasowy pomiędzy tymi suplementami. Krzem wydala się z organizmu w postaci soli magnezowej, stąd Silor+B+J można zażywać np. rano a biochelaty z magnezem o innej porze dnia np. wieczorem.

Czy dzieci powyżej 3 roku życia mogą stosować Silor + B lub Silor + B + J?

Suplementy diety to produkty przeznaczone dla osób dorosłych, dlatego każdą ewentualną suplementację rekomendujemy skonsultować z lekarzem. Dawkę należy przeliczyć w stosunku do wagi, np. krzem z borem dla osoby dorosłej (ok. 70 kg) – 25 ml, dla dziecka: (waga dziecka) – x ml.

Dlaczego nie można przyjmować suplementów w trakcie trwania ciąży/ podczas karmienia piersią?

Informacje dotyczące zakazu stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią dotyczą większości suplementów. Wynika to z faktu, że jest to szczególnie wrażliwy okres i aby suplement mógł zostać zarekomendowany dla kobiet w ciąży/ karmiących piersią musi przejść szereg badań ściśle w tym kierunku. W przeciwnym wypadku na opakowaniu musi znaleść się informacja, ze produktu nie powinny stosować kobiety w ciąży/ karmiące piersią.

Czy glutation można brać jednocześnie z Selen + Wit B12 oraz Zn Cu+ Cr?

Najlepiej rozpocząć suplementację selenem zaraz po zakończeniu suplementacji glutationem (selen wspomaga produkcje glutationu w organizmie). Biochelat jak najbardziej można stosować razem z Selenem I glutationem w 20 minutowych odstępach. Np. Glutation rano na czczo, biochelat rano po posiłku

Czy dziwny smak suplementu diety Selen + wit B12 jest normalny?

Selen + B12 posiada specyficzny posmak wynikający z naturalnych właściwości substancji. Do naszych suplementów diety nie dodajemy żadnych substancji poprawiających smak/ zapach oraz konserwantów, dlatego specyficzny posmak jest wyczuwalny. Można rozcieńczyć suplement w wodzie lub soku i stosować po posiłku.

Jakie produkty polecacie do cery naczynkowej?

Krzem wzmacnia i uelastycznia naczynia krwionośne, dlatego dla cery młodej polecamy kremy z jego zawartością, które występują w dwóch wersjach: nawilżająco-regenerującej oraz przeciwzmarszczkowo-odżywczej. Przy cerze dojrzałej warto zwrócić uwagę również na odmładzający krem ze złotem monojonowym na noc. Złoto zamyka naczynia krwionośne, wyrównuje koloryt skóry oraz zmniejsza skłonność do przebarwień.

Które produkty sprawdzą się najlepiej w bardzo słoneczne dni?

Mgiełka z krzemem organicznym i kwasem hialuronowym to produkt idealny na słoneczne dni. Odświeża i odżywia twarz i ciało, jednocześnie chroniąc przed nadmierną utratą wilgoci. Regenerujący żel do twarzy i ciała z krzemem organicznym i borem skraca czas regeneracji skóry po intensywnej ekspozycji na słońce. Doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia i intensywnie nawilża skórę twarzy i ciała.

Czy glutation można przyjmować cały czas?

Nie ma przeciwskazań do przyjmowania suplementu diety Witamina C+Magnez+Potas+Glutation przez cały czas, gdyż jego suplementacja nie powoduje spadku glutationu produkowanego naturalnie w organizmie. Zalecamy przyjmowanie glutationu przez 3 miesiące dwa razy do roku.

Czy jod stosowany w suplemencie Silor + B + J jest organiczny czy nieorganiczny?

Jod w suplemencie diety Silor + B + J jest jodem nieorganiczny w formie jodku potasu.

Copyright 2024 by Invex Remedies | Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja: Massinternet
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl