do kasy suma: 0,00 zł
 

Technologia monojonowa

technologia monojonowa
Innowacyjność
kosmetyków invex Remedies polega na
  • zaawansowanej technologii monojonowej z wykorzystaniem par jonowych stosowanych dotychczas jedynie w nowoczesnej farmakologii. Pary jonowe tworzą kompleks cząstek obojętnych elektrostatycznie, co zwiększa skuteczność przenikania substancji aktywnych pod kątem naskórka.
  • rozdrobnieniu substancji aktywnych do postaci monojonów (pojedynczych rozproszonych cząstek o średnicy 0,1-0,5 nm), kilkadziesiąt razy mniejszych niż nanocząstki.

Opatentowana przez nas technologia, zapewnia tym niezwykle małym cząstkom najczystszych minerałów, znajdujących się w dermokosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.

0.2 nm

złoto

0.2 nm

srebro

0.24 nm

krzem

Czym są klastry?

Klastry mogą tworzyć nie tylko związki chemiczne, ale również woda.

Klastry mogą tworzyć nie tylko związki chemiczne, ale również woda. Posiadają jednolitą strukturę oraz swobodnie przemieszczające się elektrony, które ze względu na wieloatomową budowę mają znacznie większy rozmiar niż wynikałoby to z wyliczeń fizykochemicznych i modelowania cząstki dokonanych na podstawie wzoru strukturalnego. Klastry złota zawierają od kilku do kilkudziesięciu atomów metalu, a odległości metal – metal (Au-Au) są identyczne jak w ich pierwotnej formie metalicznej, czyli posiadają siatkę krystalograficzną oraz swobodne elektrony jak w rodzimym złocie i tworzą swoiste klatki, zbliżone swoją strukturą do fulerenów. Najwięcej z nich występuje w kształcie trójwymiarowych figur. Bez względu na posiadaną strukturę ich rozmiary są tak duże, że nie przechodzą przez błony komórkowe mikroorganizmów czy ssaków. Przykładowo atom złota, którego promień atomowy wynosi 0,144 nanometra tworzący klaster złożony z dwudziestu atomów osiągnie w skrajnym przypadku rozmiar około 6 nanometrów (zakładając powstanie struktury liniowej). Z tego powodu przeniknięcie w głąb skóry oraz wzięcie udziału w różnorakich procesach biochemicznych jest bardzo trudne. Dlatego rozpoczęto prace mające na celu rozbicie struktur klastra do monojonów złota, srebra, krzemu, które są trwałe wyłącznie w środowisku wodnym o ściśle określonych parametrach. Opatentowana przez nas technologia monojonowa umożliwia wyeliminowanie tego zjawiska, a tym samym zwiększenie skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej.

istota innowacyjności
Copyright 2024 by Invex Remedies | Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja: Massinternet
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl