Seria suplementów diety zawierająca substancje mitochondrialne, które mają na celu wspomagać prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów w komórkach organizmu.

Mitochondria to jedne z najistotniejszych organelli w komórkach człowieka – są źródłem energii chemicznej dla całej komórki.
Mitochondria odgrywają kluczową rolę w inicjowaniu programowanej śmierci komórki (apoptozy). Dokładnie w taki sposób organizm niszczy komórki nowotworowe oraz walczy z niektórymi infekcjami.  Mitochondria wspierają komórkowe procesy naprawcze oraz produkcję hormonów płci.
invex-suplement-diety-selen-wIt-b12-transparent

Suplement diety
Selen + Witamina B12

Produkt, którego zadaniem jest suplementacja selenu oraz witaminy B12 w organizmie. Stężenie selenu w organizmie ma znaczący wpływ na aktywność enzymów oksydacyjnych i przeciwdziała powstawaniu stresu oksydacyjnego. Długo utrzymujący się stres oksydacyjny może być skutkiem występowania wielu chorób i dolegliwości. Forma selenu zawarta w naszym suplemencie – L-selenometionina – stanowi wysoko przyswajalną formę tego pierwiastka. Witamina B12 pełni bardzo ważną funkcję dla mitochondriów. Związek ten należy do mitoceutyków – substancji, które są kluczowe dla procesów wytwarzania energii w mitochondriach. Witamina B12 zawarta w suplemencie to metylokobalamina, czyli aktywna forma witaminy B12. Nie musi ona ulegać przekształceniom i dzięki temu bardzo dobrze się wchłania w organizmie.

Biochelat Mt
Cynk + Mangan + Magnez

Biochelat Zn+Mn+Mg jest produktem, którego zdaniem jest suplementacja cynku, manganu i magnezu w organizmie. 

W terapii mitochondrialnej zawartość cynku oraz manganu jest niezwykle ważna ze względu na ich udział w aktywacji enzymów zwalczających wolne rodniki. 

Magnez przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

invex-biochelat-cynk-mangan-magnez-300ml-transparent

Suplement diety
Witamina C + Magnez + Potas + Glutation

Suplement diety, którego zadaniem jest suplementacja witaminy C, magnezu, potasu i glutationu w normalnej diecie. Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, w prawidłowej produkcji kolagenu,  oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny. Potas wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Glutation jest jednym z najważniejszych antyoksydantów naszego organizmu. Znajduje się we wszystkich komórkach organizmu, z czego najwięcej w wątrobie i nerkach chroniąc organizm przed stresem oksydacyjnym wywołanym wolnymi rodnikami. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksycznych substancji powstających w organizmie oraz dostających się ze środowiska zewnętrznego np. z metali ciężkich. Wskazany dla osób aktywnych fizycznie pragnących zadbać o prawidłowe funkcjonowanie mięśni i stawów. Suplement polecany w okresie zwiększonego stresu oraz wysiłku fizycznego.

PRZYSWAJALNOŚĆ PIERWIASTKÓW ZAWARTYCH W SUPLEMENTACH GWARANTUJE:

Płynna forma produktu

Dobra rozpuszczalność
w wodzie

Dobra wchłanialność w całym przewodzie pokarmowym

Suplementy diety z linii mitochondrialnej nie zawierają substancji:

Zbrylających, wypełniających, absorbujących, zapachowych, barwiących